بیمه تکمیلی درمان

بیمه تکمیلی درمان چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه هزینه های بالای خدمات پزشکی و ضعف بیمه گر های اول (تامین اجتماعی، خدمات درمانی ،سلامت و….) در پرداخت هزینه های پزشکی باید فکر چاره ای برای جبران این نقایص بود.

در بیمه های تکمیلی چه هزینه هایی پرداخت می شود؟

1-هزینه های بستری (کلیه هزینه های بستری شامل جراحی و درمان طبی)

2-هزینه های زایمان طبیعی و سزارین

3-هزینه های مربوط به نازایی شامل جراحی و داروهای نازایی

4-هزینه های پاراکلینیکی (انواع آزمایش،انواع اسکن،انواع رادیولوژی،انواع سونوگرافی،فیزیوتراپی و…..)

5-هزینه ویزیت

6-هزینه دارو

7-هزینه های دندانپزشکی

و…….

همانطور که از نام این بیمه مشخص است تکمیل کننده ی بیمه گرهای اول می باشد و هزینه های باقیمانده ای که از طرف بیمه گر پرداخت نشده اند را پرداخت میکند و در زمانی که بیمه گر هزینه ای را پرداخت نکند بیمه تکمیلی سهم خود را پرداخت می نماید.

کدام بیمه برای بیمه تکمیلی بهتر است؟

در انتخاب بیمه ها باید گفت که به دنبال چه نوع خدماتی هستیم؟

در بیمه درمان یا همان بیمه تکمیلی فاکتورهایی وجود دارد که نقطه تمایز آن شرکت با سایر شرکت های بیمه ای می باشد یک نمونه از ملاک های انتخاب شرکت بیمه، تعداد مراکز طرف قرارداد با آن شرکت می باشد.در حال حاضر شرکت بیمه آسیا تا به امروز در حدود 3700 مرکز ارائه خدمات پزشکی که حدود 80% این مراکز دارای ارائه خدمات آنلاین می باشند(فقط با ارائه کد ملی بدون پرداخت وجه کار درمانی ارائه می شود) قرارداد دارد.

آیا در یک شرکت بیمه ارائه خدمات در تمامی نمایندگی ها ی همان شرکت یکسان می باشد؟

این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که آیا نمایندگی ها علاوه بر واحد صدور بودن واحد پرداخت خسارت هم هستند؟ در جواب این سوال باید گفت در هر شرکت بیمه تعداد نمایندگان واحد پرداخت خسارت بسیار محدود می باشد.

واحد پرداخت خسارت به چه معنا می باشد؟

در این ضمینه باید گفت که نمایندگی های واحد پرداخت خسارت امکان برآورد کارشناسی خسارت(هزینه) و همچنین پرداخت آن را دارا می باشند.

در حالی که سایر نمایندگی ها هزینه های درمان را پس از جمع آوری باید تحویل شعبه سرپرستی نمایند و بعد کارشناسی و پرداخت هزینه های سایر نمایندگان در صف، حال نوبت رسیدگی به هزینه های نماینده مذکور می باشد که این پروسه بسیار زمانبر و وقت گیر است.مشکل بعدی اینکه نماینده به علت عدم دسترسی به پرونده های پزشکی (پرونده ها در شعبه سرپرستی بایگانی می شوند) در زمان استعلام هزینه از طرف بیمه گذار به مشکل بر خواهد خورد

پرداخت هزینه های پزشکی ظرف 72 ساعت!!!!

با توجه به اینکه نمایندگی علی عصاره کد 22625 واحد صدور و پرداخت خسارت هزینه های درمانی می باشد و همچنین پزشک و کارشناسان و ارزیابان خسارت در محل نمایندگی حضور دارند در کوتاه ترین زمان ممکن هزینه های در مانی کارشناسی و پرداخت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟